Cyberhate: Diskusia a brainstorming

Screenshot14
ical

Wednesday, 20 March 2013 – 18:00 to 21:00

ProgressBar Hackerspace, Dunajská 7495/14, Bratislava, Slovensko

Ako využíva virtuálny priestor krajná pravica? Ako sa menia spôsoby jej propagácie v tomto prostredí? Je hatespeech proti menšinám záležitosť len pravicových extrémistov? Ako súvisí cyberhate s násilím v uliciach? Má sa týmto problémom zaoberať štát, mimovládne organizácie, hacktivisti? Funguje na Slovensku princíp hate speech - more speech? Je trestné stíhanie cyberhate a blacklisting riešenie?

O týchto a iných problémoch sa porozprávame formou otvorenej diskusie s DANIELOM MILOM (Ministerstvo vnútra SR) a IRENOU BIHARIOVOU, (Ľudia proti rasizmu), spolu s ďalšími hosťami, ktorí sa tejto problematike venujú po právnej, hackerskej alebo filozofickej stránke.

Problematiku predstavia aj ukážky z monitoringu online diskusií, ktorú v týchto dňoch vykonalo občianske združenie Ľudia proti rasizmu. Súčasťou programu bude tiež krst publikácie od Ireny Bihariovej „Cyberhate – nenávisť na internete“.

Samozrejme nebude chýbať vínečko, občerstvenie a popri tom spoločný brainstorming o tom, čo všetko môžeme v tejto téme urobiť.

Na vašu účasť sa tešíme v stredu, 20. marca 2013, v čase od 18:00 – 21:00 v priestoroch Progressbar Hackerspace, na Michalskej ulici 3 v Bratislave.

Archives