VÚZ

By Richard Beňo
Konečne som sa dostal k reportu ostatnej obhliadky potenciálnych priestorov pre Progressbar, tentokrát v objekte Výskumného ústavu zváračského na Račianskej ulici.
Obhliadku sme absolvovali s Tiborom v utorok 16.11.2010.
V súčasnosti v areáli VÚZ sídli viacero komerčných firiem, čiže na podnájomníkov sú zvyknutí. 
Ako kostru príspevku na blogu som si dovolil použiť Tiborov mail štýlom Open Source - zobral som jeho mail (zdroják), upravil, doplnil, pridal obrázky a publikujem :-)
Celkovo sme videli viacero miestností v hlavnej budove A, ukázalo sa však, že sú mimo nášho budgetu (foto ani nebudem nahrávať), tak sme sa presunuli do bloku B. Čo ma príjemne prekvapilo - vnútro areálu VÚZ za tie roky svojej existencie zarástlo na celkom zaujímavý park so vzrastlými stromami.
Predmetné priestory sa nachádzajú na prvom poschodí jednoposchodovej budovy, označenej ako blok B.
V susedstve sídli (predpokladám, že tiež v podnájme) IT firma Omnicom. Celková plocha je asi 50 m2 rozdelených na dve miestnosti, obe majú odhadom 20-25 m2 a pred nimi je malá chodbička, tak 4 m2, spolu tvoria jeden priestor.
Hneď vedľa je ešte jedna miestnosť - máme teda možnosť rásť, ak pribudnú platiaci členovia. Priestory su síce staré a opotrebované, ale v dobrom stave, bez zjavných známok zatekania alebo iných katastrofických chýb.
Na stene jednej z miestností je dokonca veľká plastika - odkaz dôb minulých - vyhlasujem súťaž o uhádnutie, čo vyjadruje, resp. ako sa volá (ja tipujem Žiarivý zajtrajšok alebo Tys' buditeľkou rána :-).
Keď sa zoženie nábytok, môžu sa miestnosti ihneď začať využívať. Nebude potrebné ani maľovať! Na poschodie nie je výťah, treba teda počítať, že prípadného handicapovaného návštevníka bude treba vyniesť po schodoch. Rovnako nápoje a techniku. WC je na chodbe hneď vedľa, zdielané s ostatnými podnájomníkmi poschodia (v našom prípade Omnicom)
Parkovanie je voľné pred VÚZ na Račianskej (je tam rampa, ale otvorená), večer by nemal byť problém, dokonca my sme tam zastali na prvýkrát o 13:30 v pracovný deň priamo pred vrátnicou. V prípade veľkého záujmu sa dá parkovať aj na Pionierskej, prípadne pri OD Slimák a pod. Parkovať sa dá aj v areáli, ale je to spoplatnené. Dočasný vstup (pri sťahovaní) je samozrejme možný, len to treba dohodnúť vopred. Hneď pred budovou je zastávka električiek a autobusov.
Keď spomínam vstup, prechod cez vrátnicu je kontrolovaný (turnikety), zamestnanci firiem (v našom prípade aktívni členovia) majú čipové karty - potrebný je OP, fotka a depozit 10 EURO (vráti sa pri vrátení kartičky). Prístup do areálu je 24x7. V prípade verejných akcií by sme asi dali prezenčku na vrátnicu, kam by sa návštevníci zapisovali (ale treba ešte presne dohodnúť). Ak by sme chceli robit väčšie akcie, je možnost dopredu prenajať veľkú konferenčnú miestnosť - aj pre 100 ľudí, v inej časti areálu (za poplatok - ale ten máme napr. aj v A4).
Tibor zistí podmienky internetového pripojenia - celý areál je na optike (dopíš sem, nepísal som kto/čo, opýtaj sa Romana, či chce reklamu :)
A teraz dobrá správa na záver: cena za prenájom je 300 euro, ako sme sa dozvedeli dokonca vrátane energií! (ako som to pochopil, je to priateľská cena "poznámosti", dobrodinca neuvádzam, neviem, či chce byť menovaný)
Nájomná zmluva sa robí na jeden rok, takže máme december na prípravu a uzavretie a od januára môžeme "bývať".
To, že sú to dve miestnosti s vlastnou chodbičkou má nesporné výhody: keď treba, dva tímy môžu byť spolu, keď bude prednáška/seminár/installfest/meditácia, druhý tím môže smradiť spájkovačami daľej. Tiež odhadujem, že prípadný hluk po 19:00 tiež nebude problém, lebo slušné firmy v tom čase majú byť doma :-)
Či už využijeme túto alebo predchádzajúcu ponuku, je načim sa začať obzerať po nejakom nábytku - nie sklad harabúrd, ale funkčné stoly, stoličky a nejaké skrinky na odloženie vecí. Nemali by sme si to zapratať, len toľko, aby sme mohli sedieť a pracovať a mali si niekde odložiť materiál a nástroje. A ešte nejaký hovník (sedačku), ako sa patrí na správny klub.
Takže tak. Ak ma ešte niečo napadne, dopíšem. Vaše postrehy, otázky, nápady a pod. nám píšte na mailinglist.
Richard feat. Tibor