Zajace, mrkva a VJ

Od Richard Beňo

Ako som už avizoval na mailingliste, v sobotu večer sa v A4 konala prehliadka audiovizuálneho projektu REMAKE
http://www.a4.sk/spravy/pozvanky/remake-me-high-digitalna-horucka-sobotnajsej-noci
http://remakeme.eu/

Hneď prvým účinkujúcim bol "náš" Zden, ktorý predstavil pôsobivý audiovizuálny live set s použitím svojho VJ-ského softvéru. Ten, kto len trochu pričuchol k programovaniu grafiky a zaujíma ho manipulácia so streamom videa a transformácie obrazu, nech spozornie: počas prestávky som sa so Zdenom krátko pobavil a prisľúbil, že urobí v Progressbare prednášku na tému VJ-ing a tiež, že by pripravil výber tvorby na demoscéne! Zden, už sa tešíme!

Ak sa mám vrátiť k samotnej akcii REMAKE, príjemne ma prekvapila účasť publika - čakal som len pár rodinných príslušníkov účinkujúcich (rozhodne nejde o mainstreamový žáner s podporou širokej verejnosti), ale sedelo sa a stálo aj na schodoch okolo.

Osobne najväčší dojem na mňa (ako gamera z 80-tych rokov) urobila prezentácia projektu POLYBIUS 2.0 dua Raquel Meyers a GOTO80 s maskami zajacov v štýle Daft Punk. Keďže sa audiovizuálny zážitok ťažko popisuje slovami, pripájam aspoň pár odkazov na malú ukážku, aby ste si urobili predstavu o tom, o čo ste prišli a prečo taký názov správy :-)
http://www.raquelmeyers.com/?page_id=438
prípadne http://blip.tv/play/AYG8%2BVkC ale s inou hudbou. Ak chcete počuť niečo od GOTO80, stiahnite si SID player...


Richard /RGB