Paranoja, Liferay a LT

Od wao wao

Nadpis znie možno komicky, ale je to súhrn tohto týždna v progressbare. V stredu, 22.9. sa začalo kratkym LT o tom ako bolo na hacktivity v budapešti[video] a o čo ste prišli. Po skončení LT si woody pre nás pripravil prednášku Paranoia alebo vyšší bezpečnostný štandard[video], ktorou ozrejmil, že dokonalá bežpečnosť neexistuje, ale len minimalizovanie možnosti útokov a kompromitovania, zhrnul personálnu bezpečnosť a čomu sa vyvarovať. Diskusie počas prednášky boli celkom dživé :)

Vo štvrtok, 23.9. sa začínalo LT od drakha s úvodom do javascriptových frameworkov[video], ktorý bude mať náväzné pokračovania. Následne sa spustil ešte joorayov krátky LT prečo si myslí, ze java je v pohode[video], alebo minimálne na tento účel je ok. V javovej sérii potom išla prednáška o našom milovanom liferayi na progressbare a ako[video]..

Neobvykle su skorej videá než slajdy, ale ak sa niekto bude dožadovať, tak hádam aj slajdy pridu :) Dúfam, že som na nič nezabudol, a ktotovie lepšie zhrnúť, feel free to edit.