Obhliadka priestorov na Továrenskej ulici č. 14

Od Richard Beňo

Dnes sme s Wilderom navštívili ďalšie potenciálne priestory pre Progressbar - bývalý Výskumný ústav káblov a izolantov (VUKI) na Továrenskej ulici č. 14.Celkovo sme videli 4 miestnosti rôznej kvality a veľkosti. Všetky fotky som nahral do galérie, sem vyberiem pár ilustračných obrázkov s komentárom.

(pohľad na vrátnicu smerom na Továrenskú ulicu)

Prvá miestnosť mala 100m2, liatu podlahu vhodnú aj na tancovanie

a dokonca, citujem, "kábel s internetom od T-Comu", ktorý by sa možno dal znovupripojiť.

Ďalšia bola bývalý chemický labák s 33m2 so zničenou podlahovou krytinou a príručnou menšou "špajzou" bez okien (serverovňa? :).

Nevýhodou je, že hneď za okanmi je strecha spojovacej časti budov, čím je zraniteľná (a výhľad z okien na bordel na streche tiež nie je príjemný).

Potom sme sa presunuli do inej, 25m2 veľkej rohovej miestnosti s dostatkom denného svetla na kutilskú prácu,

slušnou podlahou a dokonca so zaujímavým výhľadom

Posledný prezeraný priestor patril medzi underground - obrazne aj doslova, bol umiestnený v suteréne a kedysi slúžil ako sklad (aj keď podľa hrubého zemniaceho pásu kol-dokola celej miestnosti, kanalizačného poklopu v strede miestnosti, slabého denného svetla dopadajúceho cez malé špinavé pivničné okná a zápachu chemického laboratória tipujem skôr na oživovanie mŕtvol Dr. Frankensteinom pomocou bleskov).

A ešte tu vraj skúšali hudobné skupiny (ktoré odvtedy nikto nevidel - žartujem :)
Čo sa týka ceny, pán, s ktorým sme sa stretli hovoril orientačne 7€/m2 koncová cena (vrátane elektriny, kúrenia a WC - pokiaľ nebudeme mat extémny odber (podľa nášho popisu našu činnosť pre seba nazval "domáci kutil", len sa zaujímal, či nebudeme používať napr. zváračku, tak som ho na úvod ubezpečil, že skôr spájkovačky, počítače a tak :)
S cenou sa asi bude dať ešte niečo robiť, ale treba hovoriť s konateľom, minimálne podľa kvality/stavu jednotlivých miestností (podlahy, okná a tak).
Majiteľ už do opráv investovať nebude, pôvodne sa mala celá budova asanovať v 2011, teraz to skôr vyzerá na 2012 (HB Reavis ešte nezačal stavať ani na už vyprázdnenej ploche medzi Továrenskou a Mlynskými nivami oproti autobusovej stanici - viď obrázok vyššie)
Vstup do budovy je kontrolovaný, cez vrátnika, verejné prednášky by znamenali prezenčku na vrátnici, ale vstup je možný 24 hodím denne.
Ešte jeden priestor, ktorý sme fyzicky nevideli, je bývalá predajňa káblov oproti vrátnici s možnosťou vstupu aj z ulice aj z budovy, s vlastným WC. Plocha predajne je cca 60m2.
Keď ma ešte niečo napadne, dopíšem. Wilder bežal hneď po obhliadke na vlak do Košíc, tak tiež môže dopísať, keď bude online.
RGB