Eth0 a blížiace sa konferencie

Od Juraj Bednar

Výprava ľudí okolo Progressbar-u a pražského Brmlab-u na hackerskú konferenciu eth0 v Holandsku dopadla dobre. Kadečo sme sa naučili, pobudli sme spolu, pocampovali a porozprávali sa. Výsledkom bola aj nová téma nášho webu. Mali sme možnosť stretnúť sa s ľuďmi z iných hackerspecov a nabrať mnohé nápady.

Eth0 patrí medzi menšie konferencie a teda prednášky neboli až také kvalitné ako napríklad na HAR alebo nadchádzajúci CCC Camp. Aj napriek tomu sme strávili zaujímavý týždeň plný zážitkov a nových vedomostí.

Ak ste túto príležitosť zmeškali, určite nezmeškajte možnosť navštíviť v susednej Budapešti hacktivity v Septembri. Prednášky bude mať napríklad legendárny kryptológ Bruce Schneier alebo známy Cisco hacker Fx. A samozrejme nebude chýbať ani výprava Progressbaru a návšteva Budapeštianskeho hackerspace-u H.A.C.K.

A ak sa koncom roka medzi sviatkami budete nudiť, poďte s nami na Chaos Computer Conference do Berlína. Výprava začína tradičným hackers on train, kedy sa spoločne dopravíme a budeme pristupovať do vlaku. Akcie sa zúčastňujú maďarskí, slovenskí a českí hackeri. CCC je jednoznačne najlepšia bezpečnostná konferencia v Európe, nemali by ste na nej chýbať.